Про театр

«Театр Прекрасні Квіти» — незалежний професійний театр, створений в 2011 році випускниками Харківського Університету Мистецтв ім. І. П. Котляревського (Артем Вусик, Ігор Ключник, Денис Чмельов). В цьому ж році ними був заснований унікальний жанр Фанк-Футуризм, в якому театр працює і донині.
Творчі інтереси колективу спрямовані на розвиток театрального мистецтва міста та країни, підняття його на високий рівень, шляхом гармонійного злиття старих і нових театральних форм і технік.

Театр був засновано 6 січня 2011 роки трьома хлопцями, до цього ніколи разом не працювали. Зібравшись на загальноміський капусник вони показують номер, який виявляється більш ніж успішним. Його відразу ж відзначають міські авторитети театру, і хлопці вирішують зайнятися створенням вже повноцінного вистави. Так, через рік, з’явилася на світло «Щур» — абсурдний спектакль без слів, в жанрі комедійного детектива. Він відразу ж викликав певний дисонанс на тлі інших недержавних театрів Харкова.

Протягом наступного року «Щур» стає учасником багатьох театральних фестивалів міста.

У квітня 2013 театр презентував своє нове творіння: соціально-сатиричний спектакль під назвою «ЖИР», в якому крім звичного складу беруть участь відомий український музикант і актор Сергій Бабкін зі своєю дружиною Сніжаною Бабкіної.

2014 рік почався з прем’єри вистави «Червоний», в якому розкриваються вічні питання стосунків чоловіка і жінки. У цьому проекті до основного складу театру приєдналася Оксана Черкашина (в минулому — актриса Харківського академічного українського театру ім. Т. Г. Шевченка).

Навесні 2015 року в репертуарі театру з’явився спектакль-перформанс «Dracula», поставлений за мотивами однойменного твору Брема Стокера. У цій роботі задіяна вся трупа, що складається вже з шести чоловік, а в якості режисера виступає Артем Вусик.

У травні 2016 театр презентує свій п’ятий спектакль — «SEX 2005», експериментуючи з музикою і простором і виходячи за рамки звичної театральної сцени. Вся дія відбувається в камерній галереї під акомпанемент гітари, де задіяні тільки два актори театру: Артем Вусик і Оксана Черкашина.

Восени 2016 театр «Прекрасні Квіти» працює над спільним проектом з ХАТОБом і в листопаді випускають прем’єру «365». Це перший в Україні і один з не багатьох в світі проектів, що поєднує в собі гармонійний сплав музики Антоніо Вівальді та Астора П’яццолла з пластичним сучасним театром. Крім трьох членів тетра «Прекрасні Квіти» (Артем Вусик, Ігор Ключник, Оксана Черкашина) тут так само задіяні запрошені актори з інших харківських театрів — Армен Калоян, Дмитро Третяк, Андрій Ванєєв, Олександр Кривошеєв, Костянтин Васюков, Богдан Синявський. Першою скрипкою, а також одним з акторів, тут виступає відомий український музикант, який вже довгий час працює у Віденській філармонії — Михайло Захаров.
Диригент і музичний керівник проекту Юрій Яковенко. Вистава говорить з глядачем на сучасній мові і на актуальні теми, зачіпає загальнолюдські питання, де кожен глядач може побачити відображення свого власного життя.

У лютому 2017 театр показує спектакль «ДПЮ» — спільний проект з громадської організації «Лінія згоди». У цьому документальної роботі театр «Прекрасні Квіти» вперше заговорив зі сцени і вперше попрацював з драматургом (Дмитро Левицький). Тут звучать реальні історії із зони бойових дій, ветерани АТО розповідають про свій досвід життя до війни, на війні і після неї.

 

ФАНК-ФУТУРИЗМ. МАНІФЕСТ.

Коли ми зустрілися і вийшли на сцену, мова нашого існування опинився самобутнім, самодостатнім, але при цьому він залишався німим. Відсутність слова допомогло нам висловлювати свої думки метафорично, а так само дозволило дати глядачеві право на своє трактування смислів. Щоб описати всі ті пристосування, якими ми користуємося, знадобиться перераховувати багато існуючих жанри, такі як пантоміма, гротеск, абсурд, повз-драма, колаж, комедія, ексцентрика, сатира, танець, парадокс і так далі. Але ми не хочемо цих довгих перерахувань. Ми хочемо представити вам свій жанр!

Ім’я йому ФАНК-ФУТУРИЗМ.

Настав час позначити особливості ФАНК-ФУТУРИЗМУ!

1. Фанк-футуризм — це стан свідомості: воно вільне і невловиме людським поглядом.

2. Сама назва бере своє коріння від змішень настрою фанк музики з революційним духом футуристів початку ХХ століття.

3. фанкового частина напрямки несе функцію молодості розуму і безтурботності свідомості. Грати фанк музику — це особливе мистецтво, яке потребує розвиненого ритмічного чуття, математичного драйву і невичерпної енергії. Ці якості обов’язкові для фанк-футуриста.

4. Минуле століття породив безліч батьків футуризму, саме вони своїми працями посіяли насіння, яке сьогодні сходить у напрямку в космос. Бунтарство проти звичних норм і прагнення створити мистецтво майбутнього — ось чому вони нас вчать!

5. Фанк-футуризм поки всього лише дитина, але він здатний дивитися КРІЗЬ життя, а не просто на неї.

6. Фанк-фурурізм навмисно відмовився від слова і виражається тільки своїм єством. Його палітра розтягується від руху експресивного до руху в повній нерухомості.

7. Фанк-футуризм навмисне зменшує важливість того, що відбувається в реальності і дозволяє собі більше, ніж сама реальність.

8. Глядач Фанк-футуризму може не боятися «неправильно» зрозуміти задум авторів, так як він теж є автором.

9. Фанк-футуризм — це делікатес, це ексклюзивна їжа для гурманів. Спробувавши його на смак, ви відчуєте або огиду, або насолоду, яку захочеться повторити.

10. Фанк-футуризм завжди залишається ненав’язливим.

УЧАСТЬ У ФЕСТИВАЛЯХ

Вистава «Крыса» лауреат:

  1.  Міжнародний театральний фестиваль малих форм «Театронік», м. Харкiв 2011 р.
  2.  X фестиваль недержавних театрів «Курбалессія», м. Харкiв 2012 р.
  3.  XII театральний фестиваль «Салтівська Весна», м. Харкiв 2013 р.
  4. XII Міжнародний театральний фестиваль «JULA» м Мюнхен, Німеччина 2015 р
  5. The XVIII International Summer Festival for Theatre, Amusement and Music "Scheune Schaubuden Sommer» 2015 року, м Дрезден, Німеччина
  6. Ukrainische kulturtage - ДНІ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ 2015 року, м Нюрнберг, Німеччина

Вистава «ЖИР» лауреат:

  1. VII Міжнародний театрально-дизайнерський фестиваль «Живи» м. Тарханкут 2013 р.
  2.  У квітні 2014 року з виставою «ЖИР» театр «Прекрасні Квіти» уперше представляв Україну на міжнародному фестивалі FIA в Коста-Ріці.
  3. XI Міжнародний театральний фестиваль "JULA" м. Мюхен, Німечина 2014 р.
  4. IX театральний фестиваль «Салтівська Весна", м.Харків 2015 р.
  5. Фестиваль Wschod kultury, м Жешов, Польща 2015р.
  6. Шекинских міжнародний театральний фестиваль «Три простору», м Шекі, Азербайджан 2016 р

Вистава «Красный» лауреат:

  1. XIII театральний фестиваль «Салтівська Весна», м. Харкiв 2014 р.
  2. V Międzynarodowy Festiwal Teatrów Błądzących w Europejskim Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice” 2015, Польща

Вистава «DRACULA» лауреат:

  1. VIII міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST, м. Київ 2015 р.

Вистава «Кімнатне шоу» лауреат:

  1. XV театральний фестиваль «Салтівська Весна", м.Харків 2016 р.

Вистава «ДПЮ» лауреат:

  1. X міжнародний мультідісціплінарній фестиваль сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST, м.Київ 2017 р.

Вистава «Антон і Наташа в пошуках сенсу життя» лауреат:

  1. I театрально-урбаністічній фестиваль, побудованій на Ідеї переосмислені и формирование іміджу Харкова через містецтво.Parade-fest, м.Харків 2018 р.